English
anastasia apartments
Back Βρίσκεστε εδώ: Home Τα νεα Αθλητικά Πανηγυρικό διπλό για τον Α.Ο Σκοπέλου

Πανηγυρικό διπλό για τον Α.Ο Σκοπέλου

Στο εξ αναβολής παιχνίδι στο γήπεδο της Ι.Μ. Δημητριάδος ανάμεσα στην Ακρόπολη και τη Σκόπελο, νικήτρια αναδείχθηκε η νησιωτική ομάδα του Χρήστου Καπελιάνη με σκορ 1-2. Στο 35’ ο Κερμελής έκανε το 0-1 με έναν περίεργο τρόπο, αφού η μπάλα κόντραρε στο σώμα του μετά από σουτ του Χρυσάνθη και άλλαξε πορεία ξεγελώντας τον Ανατολή, που την είδε στο βάθος της εστίας του.

Πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο ο Μόσιος ισοφάρισε με πλασέ, ενώ το τρίποντο στην ομάδα του χάρισε ο Προκοπίου με ατομική προσπάθεια και σουτ στο 64’. Το διαιτητικό τρίο ήταν αμιγώς θηλυκό, αφού αποτελούνταν από τις Βέργου, Διαμαντάρα και Μπασδάνη.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Ανατολής, Παπαεμμανουηλίδης, Βλιώρας (80’ Μπέας), Δ. Φώτου, Πασιάς, Παγώνης, Τσιάμης, Παππάς (75’ Πούλιος), Μόσιος, Μ. Τσουκάλης, Αξιώτης
ΣΚΟΠΕΛΟΣ: Ταλαδιανός, Ν. Παναγιώτου (46’ Ρ. Παναγιώτου), Κοχύλης (55’ Ασημάκης), Συνοδινός, Καραθανάσης, Δαλακιάρης, Γλύκος, Γκoύμας, Προκοπίου, Κερμελής, Χρυσάνθης