Πα03292024

Last update01:48:19 PM

English
anastasia apartments
Back Βρίσκεστε εδώ: Home Τα νεα Αθλητικά Ασταμάτητη η Σκόπελος : Α.Ο Σκοπέλου- Αργοναύτες 6-0 Photo

Ασταμάτητη η Σκόπελος : Α.Ο Σκοπέλου- Αργοναύτες 6-0 Photo

Παίζοντας υποδειγματικό ποδόσφαιρο και δείχνοντας τη ‘δίψα΄για την άνοδο στην Α’ ΕΠΣΘ, ο Α.Ο Σκοπέλου συνέτριψε τους Αργοναύτες με 6-0.
Το σκορ άνοιξε ο Χρυσάνθης στο 13'  με πλασέ ύστερα από όμορφη πάσα του Χισάι. Μετά από 3 λεπτά ο Χισάι με κεφαλιά έγραψε το 2-0 ύστερα
από υποδειγματική σέντρα του Σκιαθίτη. Στο 30’ ο Χισάι ανατράπηκε από αμυντικό των Αργοναυτών εκτέλεσε ο ίδιος το πέναλτι το οποίο εξουδετέρωσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας και ο Συνοδινός από κοντά έγραψε το 3-0.
Στο β’ ημίχρονο η Σκόπελος δεν ήταν τόσο απειλητική.  Ωστόσο πραγματοποίησε λίγες φάσεις και από αυτές σκόραρε 3 φορές.
Στο 73’ ο Συνοδινός έγραψε το 4-0 με όμορφο πλασέ. Ο Χρυσοφός στο 75’ το 5-0 και το 6-0 ήρθε από το Στιβαχτή στο 80’ με πανέμορφο σουτ.
Ο Τερματοφύλακας της Σκοπέλου Γ. Ταλαδιανός κράτησε για ακόμη μια φορά ανέπαφη την εστία του, ο οποίος φέτος  πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση.
Ο Πρόεδρος των Αργοναυτών μιλώντας στο skopelosonline.gr ευχαρίστησε τη διοίκηση του Α.Ο Σκοπέλου για την άψογη φιλοξενία.