English
anastasia apartments
Back Βρίσκεστε εδώ: Home Τα νεα Αθλητικά Μεγάλη νίκη για τον Α.Ο Σκοπέλου

Μεγάλη νίκη για τον Α.Ο Σκοπέλου

Η Σκόπελος πέρασε με νίκη από το γήπεδο της Ευξεινούπολης και έκανε σημαντικό βήμα σωτηρίας.

Οι νησιώτες πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο όταν ο Συνοδινός έκανε το 0-1 στο 30ό λεπτό με σουτ και ο Χισάι με κοντινή κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Σκιαθίτη το 0-2 στο 42ο, όμως το τέρμα που σημείωσε ο Ξηροκώστας στο 62' έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Για τον Άθλο, πλασέ από καλή θέση του Δήμα χτύπησε πάνω σε σώματα αμυντικών και σουτ του Δημόπόυλου έφυγε άουτ στο α' 45λεπτο, ενώ μετά τη μείωση του σκορ, οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές με τους Ξηροκώστα, Νικολάου. Για τη Σκόπελο, οι Χισάι, Κερμελής στο πρώτο ημίχρονο και Χρυσάνθης, Π. Χρυσοφός στο δεύτερο είχαν σουτ εντός μεγάλης περιοχής που δεν βρήκαν στόχο.