anastasia apartments
Back Βρίσκεστε εδώ: Home Τα νεα Αθλητικά Η Σκόπελος πανηγύρισε μεγάλο τρίποντο

Η Σκόπελος πανηγύρισε μεγάλο τρίποντο

Η Σκόπελος πανηγύρισε μεγάλο τρίποντο,
3-0 στην Ευξεινούπολη και ανέβηκε στην 6η θέση του 2ου ομίλου με 29 βαθμούς που της δίνουν το προβάδισμα για την παραμονή. Το 0-1 στο 68' από ασίστ του Συνοδινού και σκόρερ τον Παντελή Χρυσοφό που είχε περάσει οκτώ λεπτά νωρίτερα ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, το 0-2 στο 80' με πέναλτι του Χισάι (που κέρδισε ο Π. Χρυσοφός) και το 0-3 στις καθυστερήσεις με τον Συνοδινό ύστερα από μεταβίβαση του Αλεξίου. Από μία κόκκινη κάρτα για κάθε ομάδα, στο 73' για τον Χρυσάνθη και στο 80', στη φάση του πέναλτι, για τον Τσέργα. Ο Παντελής Χρυσοφός (φωτογραφία) ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς κι αποθεώθηκε από τους συμπαίκτες του όταν έγινε αλλαγή στο φινάλε!
Για τη Δήμητρα, χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες όπως μάς επισημάνθηκε: με τον Σιαμέτη τετ-α-τετ άουτ και σουτ που απέκρουσε ο γκολκίπερ, με τον Γκάμπα που είχε τετ-α-τετ άστοχο πάνω από τα δοκάρια, στις αρχές της επανάληψης με τον Δαμάσκο ο οποίος αμαρκάριστος πήρε κεφαλιά την οποία έβγαλε με τα πόδια ο Ζαρίφης και λίγο πιο μετά, σουτ εκτός περιοχής που πέρασε λίγο άουτ. Ακυρωθέν γκολ από τον Ποζιόπουλο στο πρώτο μέρος για φάουλ που δόθηκε σε άλλο παίκτη, ενώ στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης η επανεμφάνιση του Νικηφοράκη καθώς τελείωσε η τιμωρία των 19 αγωνιστικών.